Jak ułatwić codzienne życie osobom niepełnosprawnym?

Jak ułatwić codzienne życie osobom niepełnosprawnym?

Niektóre osoby niepełnosprawne – chociaż chcą prowadzić aktywne życie – nie mogą zrealizować tego marzenia. Wszystko przez bariery architektoniczne, które uniemożliwiają im opuszczenie budynku czy dostanie się do konkretnej lokalizacji użyteczności publicznej. Niestety, teoretycznie mamy XXI wiek, a wiele nieruchomości jest pozbawionych ułatwień dla ludzi, którzy mają stałe lub czasowy kłopoty zdrowotne. Są jednak skuteczne sposoby, aby ułatwić codzienne życie osobom niepełnosprawnym. To nowoczesne urządzenia, które charakteryzują się wysoką jakością, bezpieczeństwem oraz prostotą w obsłudze.

Dlaczego warto wybrać platformy dla osób niepełnosprawnych?

Platformy dla osób niepełnosprawnych są gdzieniegdzie spotykane w miejscach użyteczności publicznej. Pomagają tam ludziom w bezpiecznym i płynnym pokonywaniu schodów. Nie może zatem dziwić, że tak wiele osób zastanawia się nad zakupem. Czy jest to dobry pomysł? Zdecydowanie tak - te urządzenia dają bowiem szanse na swobodne korzystanie z życia. Poruszają się wzdłuż schodów – po torze prostym albo krzywoliniowym. Mogą być instalowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynków przy danych lokalizacjach. Instalacja odbywa się na słupkach samonośnych lub do ściany (albo przy użyciu wariantu mieszanego). Trzeba podkreślić, że platformy są tak skonstruowane, że nie wymagają dużej ilości wolnej przestrzeni, aby można było z nim swobodnie skorzystać. Poza tym producenci zadbali o to, aby – w przypadku małej ilości miejsca – użytkownicy mogli skorzystać z opcji dodatkowych, którymi są zastosowanie stromego startu czy boczny najazd. Platformy dla osób niepełnosprawnych wyposażone są w różne opcje dodatkowe. Są to między innymi możliwość zamontowania siedziska, automatyczne składanie oraz rozkładanie czy wybór koloru. Trzeba podkreślić, że na rynku znajdują się urządzenia o różnych wymiarach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Urządzenia cechują się solidnością, wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia oraz bezpieczeństwem, które jest poparte wieloma certyfikatami. Jeśli chcecie zaczerpnąć więcej informacji na temat tych urządzeń, to warto wejść na stronę http://lifts4u.pl/platformy-dla-osob-niepelnosprawnych/.

Krzesła schodowe dla osób niepełnosprawnych oraz starszych

Bardzo popularnymi urządzeniami są również krzesła schodowe dla ludzi w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych (z niewielką dysfunkcją ruchu). Są także rekomendowane osobom z nadwagą lub mającym tymczasowe urazy. Jak działają te urządzenia? Krzesła schodowe poruszają się po torze nachylonym pod pewnym kątem do poziomu podłogi. Warto zaznaczyć, że siedzisko zamocowane do ramy – wraz z silnikiem i przekładnią – porusza się po zębatce (ten element jest solidnie przymocowany do szyny ). Trzeba podkreślić, że urządzenie może poruszać się po linii prostej albo krzywej. Osoba korzystając z tego urządzenia może być zaś transportowana zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Ruch jest płynny i powolny, dlatego każdy czuje się bezpiecznie. Poza tym urządzenia zostały wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz specjalne czujniki. Istotną informacją jest fakt, że krzesła schodowe cechują się też wytrzymałością na obciążenia i są bardzo wydajne.


Data publikacji: